Op werkdagen voor 23:59 uur besteld, morgen thuis! ♥ Gratis verzending boven 30,-

SFP module kopen?

Als jij jouw glasvezelkabels wilt aansluiten, kun je gebruik maken van een glasvezel patchpaneel. Je kunt de kabels echter ook aansluiten op een SFP slot in bijvoorbeeld een router of switch. De meeste netwerkapparatuur is tegenwoordig uitgerust met één of meer van deze SFP poorten waarin jij een speciale SFP module kunt steken. Op deze manier kun jij eenvoudig verschillende kabels aansluiten. Meer weten over deze glasvezel modules: hieronder leggen wij jou meer uit.
 

Hoe werkt een SFP glasvezel module?

Een SFP module wordt ook wel glasvezel module of SFP tranceiver genoemd. Deze modules hebben aan de ene kant een aansluiting voor de zend- en ontvangstglasvezel en aan de andere kant een elektrische aansluiting. SFP staat voor Small Form-Factor Pluggable. Als het gaat om glasvezelmodules kun je kiezen voor multimode en singlemode modules. Voor korte afstanden wordt veelal een multimode tranceiver gebruikt en voor lange afstanden wordt een singlemode tranceiver ingezet. De tranceivers zijn geschikt voor één golflengte of lichtkleur en tranceivers met verschillende golflengtes kunnen niet met elkaar samenwerken. Let dus altijd goed op of beide modules dezelfde golflengte ondersteunen. Een SFP module is gecodeerd voor een specifiek netwerkapparaat. Zo verkopen wij bij Kabelshop SFP modules voor modellen van Cisco, Dell, Linksys, Netgear en HP. Let altijd goed op welke glasvezel module jij nodig hebt. Als de module niet voor jouw apparatuur gecodeerd is, dan zal deze niet werken.
 

De glasvezel module plaatsen

Een SFP module kun je in een vrij SFP slot van bijvoorbeeld een router, switch of ander netwerkapparaat plaatsen. Zo'n SFP slot wordt ook wel SFP poort genoemd en kom je tegenwoordig op veel moderne netwerkapparaten tegen. Zo'n SFP module geeft veel vrijheid, omdat je de modules eenvoudig kunt vervangen wanneer je een sneller netwerk nodig hebt. Je kunt de module hiervoor gewoon uit de router halen en een nieuwe plaatsen. De router of switch hoeft hiervoor niet eens opnieuw opgestart te worden. Elke module is bovendien geschikt voor een bepaalde connector van een fiber kabel. De meest voorkomende aansluiting is de LC aansluiting. Een groot voordeel van deze SFP modules is dat je zelf kunt bepalen welke kabels jij aansluit. Je kunt namelijk zelf bepalen welke SFP modules jij plaatst.
 

Het verschil tussen een SFP en een SFP+ module

SFP+ is de nieuwste norm voor glasvezel modules en behaalt snelheden vanaf 10 Gbps. De SFP+ modules zijn zeer geschikt voor het overbruggen lange afstanden: sommige SFP+ modules kunnen een afstand van 10.000 meter overbruggen bij gebruik van 50/125μm glasvezelkabels. SFP modules zijn geschikt voor snelheden tot 1 Gbits en kunnen veelal een afstand van 550 meter overbruggen bij gebruik van 50/125μm glasvezelkabels. Je kunt een SFP en SFP+ module over het algemeen niet samen laten werken
 

Bestel jouw SFP transceiver bij Kabelshop.nl

Bij Kabelshop.nl vind jij verschillende SFP en SFP+ modules voor jouw netwerkapparatuur. En als jij op een werkdag voor 23:59 jouw bestelling plaatst, dan ontvang je de producten de volgende dag al in huis. Heb je nog vragen of wil je graag wat meer informatie: neem dan gerust contact op met onze klantenservice. Wij staan van maandag tot en met vrijdag voor je klaar. Je kunt ons bereiken via e-mail, telefoon, Facebook, of de chatfunctie op onze website.

Jouw veiligheid:

Kabelshop.nl heeft geen datalek. Klantgegevens zijn bij ons met de grootste zorgvuldigheid beveiligd.

Veilig shoppen

Wij zijn aangesloten bij het Thuiswinkel Waarborg.

Thuiswinkel Waarborg

Klantbeoordelingen

Betalingsmogelijkheden

iDeal
PayPal
Bancontact
Vooruitbetaling
Betalen met Mastercard Betalen met Visa

Onze voordelen

Op werkdagen voor 23:59 uur besteld, morgen in huis.
Gratis verzending boven 30,-
Reuze assortiment.
Nergens goedkoper!
Betaal binnen 14 dagen na aankoop.
Levering in Nederland en België.
Niet goed, geld terug.
Afhalen op afspraak mogelijk.

Kabelshop.nl HQ

Weet ons te vinden

Kabelshop BV
Koningsbeltweg 52
1329 AK Almere

Beoordeling door klanten: 9.3 / 10
3851 beoordelingen

Omdat we je graag steeds beter en persoonlijker willen helpen gebruiken we cookies en andere technieken. Dankzij de cookies kunnen wij en derde partijen je surfgedrag volgen op onze website. Als je verder gaat op onze website, ga je hier mee akkoord. Meer informatie? Bekijk dan onze cookiepaginaSluiten