Op werkdagen voor 23:59 uur besteld, morgen thuis! ♥ Gratis verzending boven 30,-

Glasvezelkabel kopen?

Steeds meer bedrijven raken geïnteresseerd in glasvezel bekabeling. De kabels zorgen niet alleen voor een supersnelle verbinding, maar zijn ook nog eens erg veilig. Je kunt glasvezel namelijk moeilijk aftappen en bovendien kun je probleemloos een goede back-up maken van alle gegevens. Deze kabels met een sterke vezel van glas zenden razendsnel lichtpulsen uit en kunnen zo data verzenden en ontvangen. Wil jij eenvoudig een glasvezelnetwerk aanleggen in jouw bedrijf, maak dan gebruik van prefab glasvezelkabels. Meer weten over de verschillende kabels: lees snel verder.
 

De opbouw van een glasvezel internetkabel

Een glasvezel patchkabel bestaat uit een aantal belangrijke elementen. Zo heeft elke kabel uiteraard een glasvezel, de zogenaamde fiber. Deze fiber wordt goed beschermd door verschillende lagen. Zo zit om de vezel een primaire en secundaire coating. Deze coating verstevigt de vezel en maakt deze geschikt voor de installatie. Boven de secundaire coating zit een kevlar laag. Kevlar is zeer sterk en beschermt de vezel tegen trekspanning. De buitenste laag, ook wel buitenmantel of jacket genoemd, verstevigt de gehele constructie en beschermt de kabel tegen invloeden van buitenaf. De kabel is nu echter niet beschermd tegen allerlei weersinvloeden en extreme omstandigheden. Wanneer je de kabel buiten plaatst, zul je nog een speciale beschermbuis nodig hebben. Omdat de vezel gebruik maakt van zeer sterke lichtsignalen, is het erg gevaarlijk om direct in de kabel te kijken. Dit kan je netvlies namelijk ernstig beschadigen en blijvende schade veroorzaken. Wil jij weten of jouw kabel nog werkt: maak dan gebruik van een glasvezel tester. Dit apparaatje toont eenvoudig of de glasvezelkabel licht geeft.
 

Welke glasvezel patchkabels zijn er?

Er zijn verschillende soorten glasvezelkabels. Allereerst wordt er een onderscheid gemaakt in multimode en singlemode kabels. Een singlemode kabel heeft een hele dunne kern (9/125 micron) en verzendt één lichtstraal recht van de ene kant naar de andere kant van de kabel. De kabel kan dankzij laserpulsen zeer hoge snelheden aan en kan hierdoor ook lange afstanden overbruggen. Singlemode kabels worden afgekort met de letter OS (Optical Singlemode). Je kunt hierbij kiezen voor OS1 of OS2 kabels, waarbij OS2 de nieuwste variant is. OS1 en OS2 kabels kun je herkennen aan de gele kleur.

Een multimode kabel heeft een dikkere vezel (50/125 micron) en maakt gebruik van LED-licht of VCSEL. De kabel kan hierdoor veel data tegelijkertijd verwerken. Wel ligt de snelheid van deze kabel wat lager en wordt deze glasvezelkabel vaak gebruikt voor wat kortere afstanden. Multimode kabels worden afgekort met de letters OM (Optical Multimode). Je kunt hierbij kiezen voor OM1(oranje), OM2(oranje), OM3(aqua), OM4(erika violet) en OM5(lime). OM1 is de allereerste glasvezel versie en heeft nog een vezel van 62.5/125 micron. Hierdoor kun je deze kabels enkel gebruiken in een compleet OM1 netwerk. OM3 is momenteel de meest gebruikte glasvezelkabel. Dit exemplaar wordt veel gebruikt als patchkabel in bedrijfsomgevingen en datacenters.
 
Type OM1 OM2 OM3 OM4 OM5 OS2           
Soort Multimode Multimode Multimode Multimode Multimode   Singlemode
Kern 62.5/125μm 50/125μm 50/125μm 50/125μm 50/125μm 9/125μm
Afstand 2000 m 550 m 300 m 400 m 440 - 150 m 40 km
Gebruikt voor 10/100 Mbps 1 Gbps 10 Gbps 10 Gbps 40 - 100 Gbps 100 Gbps +
 
 

Het verschil tussen een simplex en duplex kabel

Glasvezelkabels zijn verkrijgbaar met één of twee vezels. Kabels met één vezel worden simplex kabels genoemd. Deze exemplaren werken maar één kant op: de ene kant van de vezel werkt als zender en de andere kant van de vezel werkt als ontvanger. Glasvezelkabels met twee vezels worden duplex kabels genoemd. Deze kabels werken twee kanten op, waardoor je tegelijkertijd gegevens kunt verzenden en kunt ontvangen.
 

Welke kwaliteitskenmerken moet mijn patchkabel glasvezel hebben?

Als jij een glasvezelnetwerk aanlegt, dan wil je natuurlijk gebruik maken van kwalitatief hoogwaardige kabels. Er zijn een aantal punten erg belangrijk om de kwaliteit van een glasvezelkabel te bepalen.
 
  • 1. De Grade
  • 2. Het testrapport
  • 3. Het merk
 

1. De Grade

De International Electrotechnical Commision (IEC) heeft een aantal gradaties in kwaliteit opgesteld voor een glasvezelkabel. Deze zogenaamde grades gaan van Grade A tot en met Grade C. Bij Grade A ben je verzekerd van de beste kwaliteit kabel en connector. Voor professionele toepassingen adviseren wij daarom altijd Grade A. Hierbij weet jij zeker dat deze kabels staan voor een betrouwbaar en stabiel netwerk.
 

2. Het testrapport

Het is bovendien aan te raden om te kiezen voor een kabel met een individueel testrapport. Dit testrapport geeft aan dat iedere vezel in de kabel is getest op hoeveel licht er wordt gedempt. Demping heeft namelijk invloed op de snelheid en betrouwbaarheid van een netwerk. Als jij een kabel met een testrapport hebt, dan weet jij dus de dempingswaarde van jouw netwerk.
 

3. Het merk

Ten slotte is het belangrijk om kabels te kiezen van een gerenommeerd merk. Zo wordt de kans op fouten in het netwerk een stuk kleiner. Bij Kabelshop.nl verkopen wij daarom enkel kabels van merken die consistente kwaliteit leveren, zoals ACT.
 

Kun je zelf glasvezelkabels installeren?

Het is sterk af te raden om zelf een connector op een glasvezel te plaatsen. Allereerst heb je hiervoor dure apparatuur nodig en ten tweede is dit een zeer nauwkeurige klus. Wanneer de connector niet helemaal goed geplaatst wordt, zal dit direct gevolgen hebben voor jouw netwerk. Zo zul je last krijgen van storingen en demping en worden gegevens niet meer goed verzonden. Wil jij toch zelf een glasvezelnetwerk aanleggen, kies dan voor pigtails of prefab glasvezelkabels. Een pigtail kabel is altijd 1 meter lang en beschikt over één connector en een open einde. De vezel in dit open einde kun je eenvoudig door middel van fusielassen aan de aansluitkabel monteren. Op deze manier monteer je dus een connector aan jouw kabel, zonder de connector te plaatsen. Voor het lassen heb je een fusielasser nodig. Wil jij helemaal geen gereedschap gebruiken, kies dan voor een prefab kabel. Deze kabels zijn helemaal klaar voor gebruik en worden door professionals in een cleanroom voorgemonteerd. Jij hoeft de kabel hierdoor alleen nog maar te plaatsen. Deze prefab kabels zitten in een loose tube, waardoor je deze glasvezelkabels zowel binnen als buiten kunt installeren.
 

De connectoren van een glasvezelkabel

Glasvezelkabels zijn verkrijgbaar met verschillende connectoren voor verschillende toepassingen. De meest gebruikte connectoren zijn: lc connectoren, st connectoren en sc connectoren.

Een lc connector is erg compact en wordt het meest gebruikt. De connector beschikt over trekontlasting en is bovendien het best betaalbaar. Een st connector wordt vooral gebruikt in 10BaseF en 100BaseF toepassingen. De connector is voorzien van een 'turn and lock systeem', waardoor deze goed blijft zitten. De sc connector wordt het meest gebruikt in Gigabitnetwerken en is eenvoudig in gebruik.
 

Glasvezel of kabel: wat is het verschil?

Misschien vraag je je af wat het verschil is tussen een glasvezelkabel en een gewone netwerkkabel. Uiteindelijk hebben beide kabels dezelfde functie: zorgen voor een verbinding voor bijvoorbeeld internet of telefonie. Glasvezel heeft echter een aantal grote voordelen ten opzichte van een normale netwerkkabel. Allereerst zorgt glasvezel voor de snelst mogelijke verbinding: de kabel kan snelheden bereiken van maar liefst 1 GB per seconde, waar een gemiddelde netwerkkabel 15 MB per seconde haalt. Daarnaast is glasvezel heel betrouwbaar en stabiel en bovendien minder gevoelig voor storingen. Ook kun je heel eenvoudig een back-up maken van jouw bedrijfsgegevens en is het netwerk moeilijk af te tappen. Een ander verschil met een netwerkkabel is het aansluiten van de connectoren. Met het juiste gereedschap kun je vrij eenvoudig een connector op een netwerkkabel plaatsen. Bij een glasvezelkabel ligt dit anders. Het is sterk af te raden om zelf een connector te plaatsen. Wel kun je gebruik maken van een pigtail kabel. Deze kabel van 1 meter lang heeft aan één kant een connector en aan de andere kant een open einde. De vezel aan dit open einde kun je door middel van fusielassen aan de aansluitkabel vastmaken. Wil jij liever zonder enig gereedschap een netwerk aanleggen: dan is een prefab glasvezelkabel de oplossing. 
 

Glasvezel kopen doe je bij Kabelshop.nl

Ben jij op zoek naar een kwalitatief hoogwaardige glasvezelkabel, dan ben je bij Kabelshop.nl aan het juiste adres. En als jij jouw bestelling op een werkdag voor 23:59 plaatst, dan ontvang je jouw product de volgende dag al in huis. Heb je nog vragen of wil je graag wat meer informatie: neem dan gerust contact met ons op. Wij staan elke werkdag tussen 09:00 en 17:30 voor je klaar via e-mail, telefoon, Facebook, of de chatfunctie op onze website.

Jouw veiligheid:

Kabelshop.nl heeft geen datalek. Klantgegevens zijn bij ons met de grootste zorgvuldigheid beveiligd.

Veilig shoppen

Wij zijn aangesloten bij het Thuiswinkel Waarborg.

Thuiswinkel Waarborg

Klantbeoordelingen

Betalingsmogelijkheden

iDeal
PayPal
Bancontact
Vooruitbetaling
Betalen met Mastercard Betalen met Visa

Onze voordelen

Op werkdagen voor 23:59 uur besteld, morgen in huis.
Gratis verzending boven 30,-
Reuze assortiment.
Nergens goedkoper!
Betaal binnen 14 dagen na aankoop.
Levering in Nederland en België.
Niet goed, geld terug.
Afhalen op afspraak mogelijk.

Kabelshop.nl HQ

Weet ons te vinden

Kabelshop BV
Koningsbeltweg 52
1329 AK Almere

Beoordeling door klanten: 9.3 / 10
3851 beoordelingen

Omdat we je graag steeds beter en persoonlijker willen helpen gebruiken we cookies en andere technieken. Dankzij de cookies kunnen wij en derde partijen je surfgedrag volgen op onze website. Als je verder gaat op onze website, ga je hier mee akkoord. Meer informatie? Bekijk dan onze cookiepaginaSluiten